مجله

  • خانه
  • >
  • چگونه هارد دیسک را بازیابی کنیم
Image

چگونه هارد دیسک را بازیابی کنیم

منتشر شده با موضوع بازیابی اطلاعات توسط محمد نامدار در 03 اردیبهشت 1398

 

بازیابی هارد دیسک از انواع و راه های متفاوتی صورت میگیرد که ابتدا باید چگونگی از بین رفتن اطلاعات را شناسایی کرده سپس هارد دیسک را بازیابی کنیم .

 

بازیابی هارد دیسک باید ابتدا دانست علت از بین رفتن اطلاعات شما ابتدا از نرم افزاری بوده یا سخت افزاری بعد از شناسایی آن ابتدا مشکل هارد چک و رفع گردد و بعد از حل مشکل به بازیابی هارد دیسک بپردازیم .

 

روش های بازیابی اطلاعات هارد دیسک

 

https://bazyabi.com

 

روش های بازیابی اطلاعات هارد دیسک گاهی اوقات دارای بک آپ است و می توان به سادگی اطلاعات را بازیابی کرد یا در اثر فرمت شدن یا از بین رفتن پارتیشن های هارد است و قابل بازگشت می باشد و می توان اطلاعات را بازیابی کرد به شرط آن که بعد از از بین رفتن اطلاعات روی هارد دیتا جدید وارد نگردد .

 

اگر هارد مشکل سخت افزاری داشت روش بازیابی اطلاعات هارد بسیار متفاوت است و باید به دست متخصصین ابتدا مشکل هارد شناسایی و رفع گردد سپس به بازیابی اطلاعات هارد دیسک پرداخت .

 

تا مانع از بین رفتن اطلاعات هارد دیسک بشویم و بهتر است که درکل تمامی کار ها توسط فرد متخصص صورت گیرد تا اطلاعات هارد از بین نرود .

 

روش های بازیابی اطلاعات هارد دیسک بسیار متفاوت است و برای کم کردن ریسک از بین رفتن اطلاعات بهتر است که به دست متخصص صورت گیرد.

 

روش اول: تبدیل هارد قدیمی به هارد اکسترنال

 

https://bazyabi.com

 

یکی از شایع ترین کار ها تبدیل هارد های قدمی خود به هارد اکسترنال است .

 

که با گران شدن قیمت هارد های اکسترنال امروزی یکی از راهای اقتصادی این است که هارد دیسک قدیمی خود را هرچند که فضای کمی هم داشته باشد به هارد دیسک اکسترنال تبدیل کرد .

 

ابتدا باید شناسایی کرد که هارد قدیمی از نوع آیدیا یا ساتا می باشد بعد از شناسایی باید از تبدیل های مخصوص هر یک به یو اس بی استفاده کرده و بعد از خرید باید دقت کرد نوع یو اس بی و کیفیت آن چیست اگر از یو اس بی تری استفاده کنید بسیار بهتر می باشد و سرعت بالا تری در انتقال دیتا دارد .

 

برای تبدیل هارد قدیمی به هارد اکسترنال باید ابتدا نوع هارد را شناسایی سپس تبدیل آن به یو اس بی را تهیه کرد .

 

روش دوم: اتصال هارد قدیمی به کامپیوتر

 

https://bazyabi.com

 

اتصال هارد قدیمی به کامپیوتر  باید ابتدا بررسی شود که نوع هارد چیست اگر آیدیا می باشد باید بررسی کرد به کامپیوتری که می خواهید هارد قدیمی خود را متصل کنید خروجی آیدیا بر روی مادر برد خود دراد یا نه اگر وجود داشت که می توان به راحتی هارد قدیمی را به کامپیوتر متصل کرد .

 

اگر مادر برد خود خروجی ساتا داشت باید تبدیل آیدیا به ساتا فراهم کرده سپس آن را به مادر برد خود متصل کرد اگر هارد شما ساتا بوده و مادر برد شما هم خروجی ساتا داشته باشد به راحتی می توان آن را متصل  کرد در نظر بگیرید که ورژن ساتا هر چه باشد مشکلی ندارد ولی در ورژن های قدیمی تر سرعت انتقال داده پایین تر است .

 

اتصال هارد قدیمی به کامپیوتر  باید ابتدا بررسی شود که نوع هارد چیست ؟

 

روش سوم: دسترسی به فایل های قدیمی از طریق کامپیوتر دیگر

 

https://bazyabi.com

 

برای دسترسی به فایل های قدیمی از طریق کامپیوتر دیگر ابتدا باید از ریموت دسکتاپ یا شیر یو اس بی استفاده کرد اگر از این دو راه نتوانستید به هارد دیسک و فایل های روی کامپیوتر دیگر دسترسی پیدا کنید باید هارد دیسک را از  سیستم جدا کرده و به سیستم جدید وصل کرد گاهی اوقات با هارد به هارد کردن می توان اطلاعات را دسترسی پیدا کرد ولی در این نوع ممکن است که بدسکتور های هارد قدیمی به هارد جدید منتقل گردد پس بهتر است که هارد جدید را به کامپیوتر متصل کرده و از آن استفاده کرد یا هارد دیسک ها را به صورت رید مورد استفاده قرار دهید و به فایل های قدیمی در آن دسترسی پیدا کنید .

 

آیا دسترسی به فایل های قدیمی از طریق کامپیوتر دیگر امکان پذیر است ؟

 0 نظر

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

آدرس الکترونیکی*
نام*
نظر شما*