مجله

  • خانه
  • >
  • بازیابی اطلاعات هارد دیسک فرمت شده
Image

بازیابی اطلاعات هارد دیسک فرمت شده

منتشر شده با موضوع بازیابی اطلاعات توسط محمد نامدار در 01 اردیبهشت 1398

بازیابی هارد فرمت شده توسط تیم متخصص کانون بازیابی اطلاعات با بازگرداندن دیتای پاک شده از هارد دیسک انجام می گیرد.

 

اگر هارد دیسک شما روشن نشود و یا پس از روشن شدن صدای اضافه می دهد، این خرابی ها مربوط به سخت افزار هارد می باشد یعنی هارد از نظر فیزیکال به مشکل خورده است که می تواند با از دست رفتن دیتا همراه گردد.

 

برای بازیابی این هارد نیاز به یک هد سالم و یک کلین روم استاندارد و ابزار تعویض هد و پلتر توسط متخصص می باشد.

 

ظرفیت حافظه ی هارد دیسک

 

 

https://bazyabi.com

 

هارد دیسک، حافظه جانبی سیستم است که ظرفیتی مشخص داشته و میزان تعیین شده ای از اطلاعات را می تواند در خود جای دهد. به طور کلی حافظه به دو شکل فلش مموری و هارد دیسک می باشد که هریک ظرفیتی مشخص را در خود جای می دهد.

 

فلش مموری حجم بسیار کمتری از اطلاعات را قادر است در خود جای دهد. همچنین ذخیره اطلاعات موجود در فلش مموری به صورت دائمی نبوده و موقتی می باشد.

 

در نقطه مقابل آن هارد دیسک یا دیسک سخت قرار دارد. هارد دیسک قادر است حجم دیتایی بسیار بالاتر از فلش مموری را در خود جای دهد.

 

همچنین ذخیره سازی اطلاعات در هارد دیسک به صورت دائمی بوده به طوری که حتی با پاک کردن آن ها نیز می توان زیر نظر متخصص و با روش های ویژه، اطلاعات پاک شده را مجدداً بازیابی کرد. 

 

رفع خطای فرمت هارد دیسک چگونه انجام می گیرد و توسط چه کسانی این کار امکان پذیر می باشد؟

 

فرمت کردن هارد دیسک

 

https://bazyabi.com

 

پاک کردن هارد دیسک برای افزایش سرعت کامپیوتر انجام می گیرد. حذف فایل های موقت به صورت پاک کردن فایل غیر ضروری ای هستند که هر روز به خاطر اجرا دستورات معینی ایجاد می شوند.

 

این فایل ها به مرور زمان انباشته شده و موجب کندی سرعت کامپیوتر می شود. لذا خوب است که هر از گاهی این فایل ها را حذف کرد. استفاده از آنتی ویروس ها یکی از موارد امنی می باشد که هارد دیسک را پاکسازی کرده و موجب درست شدن سرعت کامپیوتر می شود.

 

اما پاک کردن یا فرمت کردن هارد دیسک به طور کامل می تواند با پاک شدن کلیه اطلاعات، فایل ها و نرم افزارها همراه باشد که سبب از دست رفتن کلیه اطلاعات و دیتای موجود در هارد دیسک شما می شود.

 

بازیابی اطلاعات هارد دیسک فرمت شده چگونه انجام می گیرد و این کار چه فوایدی برای سیستم دارد؟

 

بازیابی اطلاعات هارد دیسک فرمت شده

 

 

https://bazyabi.com

 

بازیابی اطلاعات هارد دیسک فرمت شده به این صورت می باشد که همه مواردی که پاک شده یا از بین رفته اند برگردانده می شوند.

 

این کار زمانی کاربرد دارد که سهوا اطلاعات موجود در هارد حذف شود. در ویندوز های قدیمی این کار با استفاده از روش های متفاوتی انجام می گرفت.

 

به این کار در ویندوز های جدید اصطلاحا بازیابی فایل های پاک شده بدون نیاز به نرم افزار می گویند. لازم است بدانید که تحت هیچ شرایطی نباید هارد فرمت شده ای که اطلاعاتش از دست رفته را خودتان بازیابی کنید.

 

همچنین اگر هارد دیسکتان فرمت شد نباید فایل جدیدی به آن اضافه کنید. به دلیل آنکه با بازیابی غیرمتخصصانه ممکن است برای همیشه شانس بازگرداندن اطلاعات را از دست بدهید. 

 

قبول سفارش بازیابی هارد فرمت شده چگونه انجام می شود و توسط چه کسانی امکان پذیر می باشد؟

 

قبول سفارش بازیابی هارد فرمت شده

 

 

https://bazyabi.com

 

بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده و برگرداندن فایل های پاک شده زمانی کاربرد دارد که عمدا این کار انجام نگرفته باشد.

 

این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید وقتی فایلی از روی یک حافظه مانند هارد یا فلش دیسک پاک می شود تا زمانی که اطلاعات جدیدی در محل اطلاعات قبلی نوشته نشده باشد اطلاعات قبلی قابل بازیابی می باشد.

 

در واقع وقتی درایوی را فرمت می کنیم اطلاعات موجود در آن به طور کامل پاک می شود. در این وضعیت افراد متخصص و آموزش دیده کانون بازیابی اطلاعات می توانند دیتای از دست رفته تان را مجددا بازیابی کنند.

 0 نظر

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

آدرس الکترونیکی*
نام*
نظر شما*