مجله

  • خانه
  • >
  • کند شدن هارد اکسترنال
Image

کند شدن هارد اکسترنال

منتشر شده با موضوع مشکلات هارد توسط محمد نامدار در 23 دی 1397

از مشکلات عمده هارد اکسترنال کند شدن میباشد در زیر توضیحات مختصر و مفیدی در این رابطه ارائه می نمائیم.

 

هارد های اکسترنال بر اساس برند و ظرفیت هارد ایرادات متفاوتی را دارا می باشند.

لازم به ذکر است این ایراد در مدت زمان کم رخ داده و بعد از مدت کمی کاملا از دسترس خارج می شود.

 

شناسایی هارد اکسترنال در کامپیوتر به 2 صورت میباشد:

 

1. شناسایی در Device Manager

2. شناسایی در Disk Management

 

زمانی که شما قادر به دیدن اطلاعات خود در کامپیوتر یا لپتاپ می باشید زمانی می باشد که هارد شما در Disk Management شناسایی می شود اما زمان تبادل اطلاعات به کندی صورت میگیرد مثلا برای جابجایی 10G اطلاعات گاها روزها طول میکشد.

حالت دوم زمانی که هارد شما در Device Manager رویت می شود و مشتری اعلام میکند که هارد در کامپیوتر شناسایی می شود که این یک نظر اشتباه می باشد , شناسایی هارد در Device Manager فقط شناسایی برد هارد می باشد و در بعضی از مواقع با اتصال یک برد خالی نیز گاها در آنجا می توانید مشاهده کنید پس ملاک شناسایی ما شناساندن هارد در Disk Management می باشد در هارد های وسترن دیجیتال به علت استفاده بیشتر در کشورمان شاهد این خرابی می باشیم.

هارد های اکسترنال وسترن به 2 صورت می باشد هارد های5/2 اینچ و هارد های 5/3 اینچ یا در اصطلاح هارد های اکسترنال Ultra  و Element و هارد های My Book.

 

 

دلایل کند شدن هارد یا عدم نمایش اطلاعات

 

1. ایرادات فریم ویری

ایرادات فریم ویری یا در اصطلاح ایرادات در ناحیه ی سیستم عامل هارد می باشد هرهارد بر اساس برند و ظرفیت شامل یک سیستم عامل بوده که کل هارد را کنترل میکند و این سیستم عامل محل ذخیره سکتور های خراب می باشد زمانی که هارد شما دچار اختلال می شود این سکتور ها درون منطقه ای قرنطینه می شوند حال به علت کم حجم بودن این منطقه ممکن است با پر شدن این فضا هارد یواش یواش کند شده و پس از مدتی کاملا از کار بیوفتد پس مهمترین دلیل کند شدن هارد اکسترنال خرابی در ناحیه ی سرویس ایریا می باشد.

 

 

بد سکتور

 

 

2. بدسکتوری در هارد اکسترنال 

از دلایل دیگر کند شدن هارد بدسکتوری در ناحیه Data aira می باشد سکتور کوچکترین واحد ذخیره اطلاعات می باشد و در زمانی بین 200ms تا 20  خوانده می شود حال اگر هد هارد قادر به خواندن این زمان نباشد این سکتور به عنوان بدسکتور در نظر گرفته می شود.

 

3.خرابی در برد هارد اکسترنال یا خرابی رابط USB

از دلایل دیگر کند شدن هارد اکسترنال عدم شناسایی درست برد یا خرابی کابل اتصال می باشد که این امر اگر در زمان کوتاه حل نشود ممکن است که به هارد آسیب های جدی وارد  کند.

 

 

ضعیف شدن یا خرابی یک هد

 

در بعضی از موارد کند شدن هارد اکسترنال به علت خرابی در قسمت های فیزیکی هارد مانند هد هارد می باشد از کار افتادن یکی از هدها هارد نیز ایرادی مانند کند شدن , کپی نشدن یا ناقص کپی شدن اطلاعات می باشد در این مواقع مشاهده شده است کاربر یا شرکت های غیر متخصص شروع به ریکاوری اطلاعات کرده که این امر سبب آسیب دیدن هد های سالم و  در بعضی از مواقع آسیب دیدن سطح پلتر می باشد  . دقت نمائید که اطلاعات هارد اکسترنال وسترن در بیشتر مدل ها بصورت رمز نگاری نگه داری می شود و کوچکترین دخل و تصرف در این گونه هارد های اکسترنال وسترن دیجیتال که مشکل اصلی آنها کند شدن هارد بوده موجب از دست رفتن کلیه اطلاعات بوده که در بعضی از مواقع مانند وارد کردن چند بار رمز اشتباه نیز این مسئله رخ میدهد.

 

کانون بازیابی اطلاعات تنها نماینده انحصاری دستگاه دلفین در ایران می باشد که دستگاه دلفین از بروز ترین ابزار ریکاوری در دنیا می باشد و متخصصین این مرکز تماما دوره های اصلی خود را از شرکت های بروز دنیا گذرانده اند.

 

متخصصین کانون بازیابی اطلاعات در کمترین زمان خرابی هارد شما را تشخیص داده و پس از تشخیص در کمترین زمان ممکن اطلاعات شما را بازیابی می نماید و در انتها هارد معیوب شما را عملیاتی می نمایند لازم به ذکر است به هیچ عنوان قبل از استخراج اطلاعات نباید در صدد رفع ایرادات بد سکتور نماییم چون مشاهده شده است که در بعضی از موارد بدسکتورگیری یا اصرار در کپی اطلاعات باعث آسیب های جدی به هارد می شود.

 0 نظر

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

آدرس الکترونیکی*
نام*
نظر شما*