مجله

Image

ریکاوری فیلم

منتشر شده با موضوع بازیابی اطلاعات توسط محمد نامدار در 23 دی 1397

به پروسه ی بازیابی اطلاعات فیلم از گوشی , هارد دیسک , فلش و انواع حافظه های نگهداری را ریکاوری فیلم گفته می شود . اطلاعات به چند دلیل عمده از سطح حافظه های نگهداری پاک می شود که به اختصار شرح می دهیم.

 

• عدم دیتکت شدن حافظه ذخیره سازی

• پاک شدن تصادفی اطلاعات 

• وجود بدسکتور در روی حافظه ذخیره سازی

• سوختن برد های اصلی یا برد هارد دیسک

 

اطلاعات به دلایل بالا ممکن است از سطح حافظه نگهداری پاک شود و دسترسی به اطلاعات برای ما غیر ممکن سازد و با افزایش روز افزون و پیشرفت دوربین های فیلم برداری این پروسه به مرور زمان سخت و سخت تر شد در بیشتر مواقع هنگام ریکاوری فیلم متوجه می شویم که فیلم ریکاوری شده پخش نمی کند یا فیلم های ریکاوری شده را تکه تکه می نماید.

 

 

عدم دیتکت شدن حافظه های ذخیره سازی

 

بعضی از حافظه های ذخیره سازی مانند فلش یا هارد دیسک ممکن است در بعضی از مواقع خود به خود دچار عدم دیتکت شوند و اطلاعات روی هارد دیسک را نمایش نمی دهند که برای رسیدن به اطلاعات و ریکاوری فیلم فقط و فقط لازم می باشد که دیتکت حافظه مربوط را برگردانده و اطلاعات بدون کم و کاست روی هارد موجود می باشد و در بیشتر مواقع نیاز ریکاوری فیلم واطلاعات دیگر مشتری نمی باشیم.

 

 

پاک شدن تصادفی اطلاعات

 

هنگامی که اطلاعات بصورت تصادفی یا عمدی پاک شود برای ریکاوری فیلم و رسیدن به اطلاعات حتما باید دیوایس مورد نظر را با ابزار آلات ریکاوری دوباره بازخوانی نمائیم.

ریکاوری از روی هارد چندان مشکل نبوده اما اگر دیوایس ما فلش یا مموری باشد برای ریکاوری فیلم به مشکل برمی خوریم که مشتری هنگام مراجعه به مراکز غیر تخصصی در بیشتر مواقع به اطلاعات سالم نمی رسد.

 

کانون بازیابی اطلاعات اولین مرکز تحقیقاتی بر روی این دیوایس ها بوده و توانست در سال گذشته متد جدید برای ریکاوری فیلم ابداء نمایند که این امر باعث رفع مشکل تمام عزیزانی که اطلاعات خود را سهوا یا عمدا از دست داده بودند شد.

 

 

سوختن برد 

 

سوختن برد بیشتر مخصوص هارد دیسک می باشد و در حافظه های نگهداری دیگر بیشتر دچار عدم دیتکت چیپ اصلی شده که برای ریکاوری به مشکل برمیخورند.

 

کانون بازیابی اطلاعات دارای کاملترین آرشیو برد هارد دیسک در ایران می باشد پس اگر به علت سوختن برد هارد دیسک فیلم های خود را از دست دادید نگران نباشید لازم به ذکر است تعویض صرفا برد هارد دیسک به تنهایی مشکل شما را حل نکرده و حتما باید المان های جدید و قدیم را شبیه سازی نمائید.

 

 

بدسکتور در سطح هارد

 

فیلم های رو سطح هارد و مموری اغلب به علت حجم بالا اگر دچار بدسکتور شوند اطلاعات را بصورت درستی نمایش نمی دهند و حتما برای این مشکل باید چاره ای اندیشید برای این منظور لازم می دانیم که در مورد بدسکتور توضیحات مختصری دهیم.

 

 

ریکاوری فیلم

 

 

سکتور چیست؟

 

سکتور کوچکترین واحد آدرس دهی و ذخیره اطلاعات روی هارد دیسک می باشد.

 

 

بدسکتور چیست؟

 

اطلاعات هر سکتور باید بین 200>Sector (MS) > 20 خوانده شود اگر اطلاعات در این زمان خوانده نشود در اصلاح آن سکتور هارد به عنوان بدسکتور نشان میکند و وجود تعداد زیادی بدسکتور روی سطح هارد باعث عدم ریکاوری صحیح فیلم و اطلاعات ما شود برای این منظور راه حل های مطمئن و زیادی برای رسیدن به اطلاعات هارد فوق وجود دارد و در این هارد مشاهده شده است بعضی از مراکز بازیابی اطلاعات شروع به بدسکتور گیری از سطح هارد کرده و به علت عدم صحیح تشخیص بدسکتور ممکن است اطلاعات برای همیشه از بین برود.

 

 

خرابی فیزیکالی

 

خراب بودن سخت افزاری دیوایس در بیشتر مواقع باعث از دست رفتن فیلم و اطلاعات ما از روی هارد دیسک شود کانون بازیابی اطلاعات با بهره گیری از بروزترین ابزار ریکاوری شروع به استخراج اطلاعات اساسی شما بعد از اصلاح خرابی سخت افزاری می نماید.

 0 نظر

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

آدرس الکترونیکی*
نام*
نظر شما*