مجله

  • خانه
  • >
  • ریکاوری دوربین مدار بسته DVR
Image

ریکاوری دوربین مدار بسته DVR

منتشر شده با موضوع بازیابی اطلاعات توسط محمد نامدار در 23 دی 1397

در پایین تلاش داریم در مورد فیلم های دوربین های مدار بسته نکاتی را مطرح نماییم.

 

نوع ذخیره اطلاعات در دستگاه DVR با ذخیره اطلاعات در هارد های معمولی کاملا متفاوت می باشد . پارتیشن هارد برای سیستم عامل کامپیوتر قابل شناسایی نمی باشد و اگر پارتیشن فوق را نیز شناسایی کند اطلاعات به صورت کد گذاری میباشد دلیل این تغییر به اهمیت اطلاعات و امنیت اطلاعات باز می گردد که اگر هارد DVR سرقت شد یا از سیستم DVR جدا شد به هیچ عنوان فایل Read در سیستمی غیر از DVR نباشد . اگر هارد DVR دچار نقص شود ابتدا باید هارد را اصلاح کرد سپس آن اطلاعات آن را بازیابی اطلاعات کنیم.

 

 

چرخه زمانی فیلم های DVR

 

هارد های DVR دارای یک بازه ی زمانی جهت ذخیره اطلاعات را دارا می باشد که براساس نوع تنظیمات و حجم هارد دیسک و تعداد دوربین ها قابل تعمیر می باشد به عنوان مثال DVR قادر به ذخیره 100 روزه می باشد و در روز 101 اطلاعات روز اول را پاک میکند و اطلاعات روز 101 را ذخیره می کند.

پس زمانی که اطلاعات روز یکم برای شما مهم باشد به علت اورایت اطلاعات روز صد و یکم به جای روز یکم فیلم مورد نظر شما قابل بازیابی نمی باشد.

 

 

تنظیمات DVR

 

به علت افزایش روز افزون DVR و تنوع دستگاه های DVR نحوه ی استفاده از DVR متفاوت می باشد و در بیشتر مواقع به پس از رخ دادن یک اتفاق خاص مشتری می خواهد به گذشته فیدبک زده و رخداد را مشاهده نماید.

 که در این حالت به علت پیچیدگی تنظیمات DVR قادر به دیدن نبوده و هارد DVR را از دستگاه جدا کرده و به کامپیوتر می زند و پس از اینکه نمی تواند اطلاعات را به خاطر کدگذاری مشاهده نماید و پس از طی یک سیکل زمانی مشخص دوباره هارد مورد نظر را به دستگاه بر می گرداند و در این حالت دستگاه به خاطر مسائل امنیتی هارد فوق را فرمت میکند پس زمان تهیه دستگاه DVR حتما دفترچه راهنما را تحویل بگیرید.

 

چند نکته اساسی جهت جلوگیری از بین رفتن اطلاعات

• به هیچ عنوان هارد دیسک دوربین مدار بسته را از سیستم DVR جدا نکنید.

• از اطلاعات گذشته در صورت امکان Back Up تهیه نمایید.

• زمان نصب دستگاه تنظیمات , سیکل زمانی ذخیره اطلاعات و طریقه ی دیدن اطلاعات گذشته را یاد بگیرید.

• در مواقع بروز سانحه مشاهده می شود ابتدا منبع تغذیه مجموعه قطع شده است و سپس اقدام به خراب کاری می نمایند پس حتما در صورت لزوم از یک UPS استفاده نمائید.

• با وجود تغییرات عمده در نوع فرمت فیلم ها و دستگاه های DVR تا به حال 10 ماژول اساسی بازیابی اطلاعات با تنوع انواع فرمت موجود می باشد که تمام فیلم های زیر مجموعه ی این 10 ماژول اساسی می باشد . کانون بازیابی اطلاعات با بهره گیری از کاملترین دستگاه های ذخیره اطلاعات DVR ودستابی کامل به این ماژولها توانایی ریکاوری تمام فرمتها را دارا می باشد.

 

 

دوربین DVR

 

 

مشکلات به وجود آمده برای دستگاه های DVR

 

• اطلاعات روی هارد موجود بوده اما قابل رویت نبوده.

• اطلاعات مورد نظر از تاریخ ذخیره اطلاعات گذشته و در اصطلاح Over Write شده است.

• دستگاه DVR از زمان وقوع حادثه آسیب دیده است.

• دستگاه سالم بوده اما هارد آسیب دیده است.

• هارد از روی DVR جدا شده است و توسط کامپیوتر فرمت شده است.

• هارد در بازه ی زمانی گذشته (قبل از وقوع حادثه ) خراب شده است و در اصطلاح هیچ فیلمی روی هارد ذخیره نشده است.

 

با وجود مشکلات عمده و متنوع که مختصرا در بالا ذکر شد کانون بازیابی اطلاعات توانایی ریکاوری اطلاعات شما را دارا می باشد البته در مواردی که اطلاعات شما اوررایت یا در اصطلاح به علت خرابی هارد دیسک فیلمی ذخیره نشده باشد در بقیه موارد شما در کانون به اطلاعات خود خواهید رسید.

 

هارد های DVR علاوه بر تنوع دستگاه به علت Write بالا روی هارد زمانی که هارد شما دچار مشکل می شود در بیشتر مواقع هارد نیز از نظر سیستم عامل یا فیزیکی دارای خرابی های جزئی یا کلی می باشد.

 0 نظر

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

آدرس الکترونیکی*
نام*
نظر شما*