مجله

  • خانه
  • >
  • تعمیر هارد لپتاپ
Image

تعمیر هارد لپتاپ

منتشر شده با موضوع تعمیر توسط محمد نامدار در 22 دی 1397

با افزایش و رشد چشمگیر استفاده از لپ تاپ به جای کامپیوترهای خانگی به دلیل مزیت های چشمگیر حجم کمتر و قابلیت ها جابه جایی بهتر نسبت به کامپیوتر های خانگی هارد های لپ تاپ نیز مشکلات خاص خود را داشته.

 

در ایران بیشتر از لپ تاپ های HP , Dell , Asus , Acer , Sony استفاده می شود که هر لپ تاپ براساس برند و سال ساخت خود از هارد های متفاوتی استفاده می کنند و هر برند تعمیرات متفاوتی داشته.

برای مثال هارد های Seagate با مشکل عدم دیتکت , Western با مشکل کندی سرعت , Hitachi با مشکل خرابی فیزیکالی و Toshiba دچار بدسکتور میشود

 

تعمیر هارد لپ تاپ و رساندن شما به اطلاعات یکی از خدمات تخصصی کانون بازیابی اطلاعات است ما همواره تلاش می کنیم به شما در تعمیر هارد لپ تاپ و رساندن به اطلاعات یاری نمائیم.

 

 

انواع هارد لپ تاپ

 

• SSD یا جامد

• HDD یا مکانیکی

 

حدود 15% لپ تاپ های موجود در ایران از هارد های SSD به علت برخورداری از سرعت بالا کمک میگیرند در بعضی از هارد ها نیز به علت اینکه هارد های SSD ظرفیت بالا هزینه تمام شده بیشتری برای مصرف کننده داشته از دو هارد یکی SSD برای نصب ویندوز و یک HDD برای ذخیره اطلاعات استفاده می کنند

هارد های SSD به علت برخورداری از چیپ های NAND در درون خود از پیچیدگی های خاصی برخوردار می باشد لازم به ذکر است کانون بازیابی اطلاعات یکی از تنها ترین شرکت هایی در این امر است که علاوه بر تخصص دارای دستگاه مخصوص ریکاوری و تعمیر هارد SSD را دارا بوده چون هارد SSD به علت متفاوت بودن در تکنولوژی دستگاه مجزا میطلبد که این امر به علت هزینه بالا در ایران یک یا دو شرکت در امر ریکاوری SSD فعالیت میکنند.

 

 

هارد های HDD

 

هارد های مکانیکی به علت برخورداری از ظرفیت بالاتر و هزینه ی کمتر , بیشتر در لپ تاپ مورد استفاده قرار میگیرد و به تبع به علت جابه جایی لپ تاپ بیشتر در معرض ضربه و آسیب فیزیکی می باشد 

درون لپ تاپ ها عموما از یک هارد 5/2 اینچ بهره میگیرند و این هارد دقیقا در پشت لپ تاپ وجود دارد و با کوچکترین ضربه امکان خرابی فیزیکی وجود دارد.

 

 

هارد لپتاپ

 

 

از خرابی های شایع لپ تاپ 

 

• فرمت , دلیت یا پاک کردن پارتیشن 

• اشتباه نصب کردن ویندوز روی پارتیشن های هارد 

• عدم دیتکت شدن هارد در لپ تاپ

• صدای نا متعارف از درون هارد

 

متخصصین کانون بازیابی اطلاعات به سرعت اطلاعات لپ تاپ شما را بازیابی می نماید لازم به ذکر در مواردی که علاوه بر تعمیر هارد اطلاعات درون هارد نیز اهمیت داشته باشد.

 

متخصص کانون ابتدا شروع به استخراج اطلاعات سپس هارد شما را تعمیر می نماید البته در بعضی از موارد تعمیر هارد چندان ارزش ریالی نداشته و ما تنها هارد هایی را تعمیر می نماییم که نسبت به هزینه ی تعمیر به صرفه باشد و در صورت تعمیر هارد مجددا برای اطلاعات شما مشکلی ایجاد نماید.

در بعضی از مواقع نیز هارد شما دچار بدسکتور های منطقی نیز شده است و اطلاعات به کندی ریکاوری می شود که در این حالت نیز در بعضی از مواقع مشاهده شده است که بعضی از افراد غیر متخصص شروع به بدسکتور گیری از هارد می نمایند که این امر به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود در این موارد حتما ابتدا اطلاعات باید استخراج شود سپس نسبت به رفع بدسکتور اقدام نماییم چون در بعضی از هارد هایی که بدسکتوری فیزیکی باشد ممکن است به هد هارد و سپس به پلتر که محل ذخیره اطلاعات شما باشد آسیب و اطلاعات برای همیشه غیر قابل بازیابی شود.

 0 نظر

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

آدرس الکترونیکی*
نام*
نظر شما*