مجله

Image

تعمیر هارد

منتشر شده با موضوع تعمیر توسط محمد نامدار در 22 دی 1397

در این مقاله سعی بر این است تعمیر هارد را بصورت تخصصی و کوتاه شرح دهیم . هارد هایی که برای تعمیر مد نظر می باشد دارای چند مرحله ی تعمیرمی باشد که در زیر را بررسی می نماییم.

 

1. تعمیر هارد : صرفا تعمیر هارد مد نظر بوده و اطلاعات درون هارد اصلا مهم نیست

2. تعمیر هارد سپس ریکاوری : هارد با خرابی عدم دیتکت می باشد و ابتدا باید مشکل عدم دیتکت هارد رفع و سپس جهت ریکاوری اطلاعات اقدام شود پس صرفا اطلاعات مهم می باشد

3. ریکاوری و احیای مجدد هارد دیسک : هم اطلاعات درون هارد و هم تعمیر هارد مهم می باشد و هر دو دارای یک الویت می باشند.

 

انواع برند ها

 

تعمیر انواع هارد وسترن دیجیتال WD : هارد های وسترن موجود در بازار به دو صورت عمده اکسترنال و اینترنال موجود می باشد که به صورت تماما حرفه ای و سریع انجام می شود.

 

تعمیر انواع هارد سیگیت Seagate : با ابتکار جدید 5 متد در زمینه ی بازیابی اطلاعات و دو متد در زمینه ی تعمیر هارد و دارای بالاترین رتبه ی ریکاوری اطلاعات در ایران.

 

تعمیر هارد دیسک Maxtor : به علت قدیمی بودن این هارد و عدم تولید جدید به قدرت می توان گفت در زمینه ی تعمیر و بازیابی این نمونه هارد هیچ مشکلی وجود ندارد.

 

تعمیر انواع هارد دیسک Toshiba و Hitachi: به علت ادغام شدن این دو برند و با دارا بودن پیچیدگی های فراوان تقریبا تمام این برند ها قابل بازیابی و تعمیر می باشد.

 

تعمیر هارد وسترن دیجیتال 

 

هارد وسترن دیجیتال تفاوت های عمده ای با دیگر برند ها ار دارا می باشد به عنوان مثال هارد های اکسترنال وسترن دیجیتال به علت برخورداری از برد مجزا اطلاعات تماما به صورت Encryption روی هارد ذخیره می شود , یعنی اطلاعات تماما به صورت  کدینگ روی هارد نگه داری میشود که زمانی که هارد دچار مشکل میشود رسیدن به اطلاعات نیز از پیچیدگی هی خاص خود برخوردار می باشد .

 

از ایرادات شایع هارد های وسترن دیجیتال کند شدن هارد دیسک و عدم کپی اطلاعات و عدم دیتکت می باشد بارها و بارها دیده شده است که افرادی که تخصص کمی در زمینه بازیابی و تعمیر هارد های وسترن را دارا می باشند باعث بوجود آمدن خرابی هایی می شوند که کمتر مرکزی توانایی بازیابی اطلاعات شما می باشد که ما به شما توصیه می کنیم در انتخاب مرکز بازیابی اطلاعات دقت فراوانی نمائید.

 

از دیگر خرابی های مشاهده شده در هارد وسترن صدای اضافی هارد می باشد که در اصطلاح هد هارد صدمه دیده است که این صدمه ممکن است با جراحی هارد دیسک مرتفع شود و در بعضی از موارد هد معیوب قابل اصلاح و در بعضی از موارد نیز هد معیوب باید حتما عوض شود که این امرنیز مستلزم داشتن ابزار آلات دقیق جراحی می باشد و نیز پس از جراحی هارد دیسک نیز حتما باید در ریکاوری اطلاعات دقت فراوان شود.

 

تعمیر هارد سیگیت :

 

به جرات می توان گفت هارد سیگیت از پیچیده ترین هارد های موجود در بازار می باشد هارد سیگیت ساختار کاملا پیچیده ای نسبت به هارد های دیگر را دارا می باشد که از عمده خرابی های هارد سیگیت عدم دیتکت در کامپیوتر می باشد هارد سیگیت به علت یونیک بودن اکثر ماژول های اساسی هارد حتما ماژول خراب باید اصلاح شود که این خود یکی از دلایل پیچیدگی هارد سیگیت می باشد هر زمان صحبت از شناسایی نشدن هارد سیگیت می شود افراد غیر متخصص اول شروع به تعمیر یا تعویض برد هارد دیسک می نمایند در حالی زمانی که هارد شما روشن می شود و هیچ صدای اضافی ندارد احتمال زیاد برد هارد شما سالم می باشد هارد های سیگیت نیز مانند هارد های دیگر نیز دچار بدسکتور می شود که در بیشتر مواقع بدسکتور این هارد ها غیر قابل اصلاح می باشد به هیچ عنوان قبل از ریکاوری اطلاعات نباید شروع به بدسکتور گیری هارد نمائید که در بعضی از موارد مشاهده شده است که بدسکتور گیری هارد باعث آسیب فراوان و در بعضی از مواقع مشاهده شده است که بدسکتورگیری هارد باعث آسیب فراوان و در بعضی از مواقع باعث عدم ریکاوری اطلاعات می شود.

 

 

تعمیر هارد

 

 

کانون بازیابی اطلاعات زمانی که هارد شما دچار بدسکتور فراوان شود شروع به خواندن سکتور های سالم در ابتدا و سپس از اتمام این مرحله حال شروع به بدسکتورگیری با روشی کاملا جدید و بی خطر می نماید که به هیچ عنوان به اطلاعات شما آسیب نمی زند.

 

تعمیر هارد توشیبا

 

هارد های توشیبا بیشتر در اندازه های 5/2 اینچ در بازار موجود می باشد که عموما دچار بدسکتور و خرابی فریم ویر می شوند هارد های توشیبا دارای یک لیست خرابی می باشند که این لیست خرابی به علت فضای کم زود پر می شود و هارد را دچار عدم دیتکت می نماید از خرابی های شایع دیگر هارد توشیبا بدسکتوری فراوان می باشد که کانون بازیابی اطلاعات با روشی کاملا نوین و جدید تمام اطلاعات شما را  بدون کم و کاست ریکاوری می نماید.

 

تعمیر هارد هیتاچی 

 

هارد دیسک هیتاچی نیز مانند توشیبا بیشتر در اندازه های 5/2 اینچ موجود می باشد البته 5/3 اینچ و در اصطلاح PC نیز دارند اما کم هارد های هیتاچی از نظر فریم ویر کمتر دچار خرابی شده و بیشتر دچار خرابی های فیزیکی می شوند هارد های هیتاچی از نظر پسورد گذاری فوق العاده پیچیده عمل میکنند که در صورت فراموشی رمز هارد دیسک خود بای پس کردن رمز یا برداشتن رمز کمی پیچیده و سخت می شود و نیاز به تخصص پیچیده ای می باشد از خرابی های شایع هارد های هیتاچی خرابی فیزیکی , سوختن برد , بدسکتوری هارد و خرابی ترنسلیتور هارد می باشد.

 

تعمیر برد هارد دیسک

 

از ایرادات شایع انواع هارد دیسک خرابی برد می باشد که با در نظر نگرفتن برند هارد برای اغلب هارد ها به وجود می آیند . نوسان برق , اتصال به تلویزیون , بر عکس زدن پاور برد هارد شما را دچار آسیب می نماید لازم به ذکر است زمانی که هارد دیسک شما دچار سوختن برد می شود در بعضی از حالات به هارد دیسک شما هم آسیب وارد می نماید و هارد شما از نظر فیزیکی نیز دچار مشکل می شود اما کانون بازیابی اطلاعات با دارا بودن کاملترین آرشیو برد هارد دیسک در ایران مشکل عدم وجود را ندارد و برد هارد دیسک شما را با هر برند در دسترس دارد و در صورتی که با تعویض برد هارد متوجه شویم که به مدیای هارد شما نیز آسیب وارد شده است هارد شما را  در صورت اهمیت داشتن اطلاعات جراحی می نمائیم.

 

 

برد هارد دیسک

 

لازم به ذکر است جراحی هارد دیسک امری فوق العاده سخت و نیاز به ابزار آلات دقیق جراحی می باشد کانون بازیابی اطلاعات مفتخر است که بیش از 85% جراحی موفقیت آمیز را در سال گذشته داشته است.

 

مشکلات هارد دیسک که این مرکز توانایی حل آنها را دارا می باشد.

 

• عدم نصب ویندوز روی هارد دیسک

• برداشتن پسورد 

• بدسکتور داشتن هارد 

• کندی هارد دیسک

• عدم کپی اطلاعات 

• کم شدن ظرفیت هارد 

• ویروسی شدن اطلاعات 

• صدای ناهنجار هارد دیسک

• عدم شناسایی هارد دیسک

• اصلاح فریم ویر

• جراحی هارد دیسک

• سوختن برد هارد 

 0 نظر

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

آدرس الکترونیکی*
نام*
نظر شما*