مجله

  • خانه
  • >
  • بهترین هاردهای SSD سال 2018
Image

بهترین هاردهای SSD سال 2018

منتشر شده با موضوع اخبار توسط محمد نامدار در 20 دی 1397

درایوهای حالت جامد سریع تر، ارزان تر و متنوع تر از همیشه هستند

 

 

SSD

 

https://bazyabi.com

 

اگر به ذخیره سازی محلی سریع برای تعداد زیادی از فایل ها نیاز دارید (شاید آنهایی که در تلفن یا دوربین خود جمع آوری می کنید)، ممکن است بخواهید SSD حالت قابل حمل (SSD) را در نظر بگیرید، نه هارد دیسک HDD قابل حمل.

 

SSD ها به تدریج گرانتر می شوند و قیمت های SSD خارجی نیز به عنوان جایگزینی برای هارد درایو قابل حمل ظاهر می شوند که تا پنج برابر سرعت را ارائه می دهند.

 

آنها فاقد پارتیشن برای چرخش، و یا خواندن / نوشتن سر است که نیاز به سفر به یک نقطه خاص در یک دی وی دی برای پیدا کردن فایل شما نیاز دارید.

 

به دلیل فقدان قطعات متحرک، SSD های خارجی یا قابل حمل معمولا فشرده تر و باریک تر هستند و بهتر است برای قطره های سفر و حادثه ای مکرر از هارد درایو ها و حتی سخت ترین آنها استفاده شود.

 

 

چرا (و چرا نه) SSD ها؟

 

https://bazyabi.com

 

 

در قلب خود، هارد دیسک ها دستگاه های مکانیکی هستند که از هد های متحرک برای خواندن اطلاعات ذخیره شده بر روی دیسک ها (یا دیسک ها) داخل دستگاه استفاده می کنند.

 

خبر خوب این است که فناوری هارد دیسک  نسبتا پیشرفته است (در حدود 60 سال در برخی موارد یا در برخی دیگر وجود دارد)، بنابراین هزینه زیادی برای پیاده سازی و در نتیجه خرید نیست.

 

این به این معنی است که شما می توانید مقادیر بسیار بالایی از ظرفیت ذخیره سازی برای پول بسیار کم دریافت کنید.

 

اما همان تکنولوژی مکانیکی که باعث می شود هارددیسکها مانند گزاره ارزشمند مضر، مسائل تاسف دیگر را ایجاد کنند. اگر درایو را رها کنید، می توانید به مکانیزم داخلی آسیب برسانید و داده های خود را غیر قابل دسترس کنید و، دوباره، دیسک های سخت آهسته هستند، زیرا فقط می توانند اطلاعات خود را با جستجوی فیزیکی آن پیدا کنند.

 

سریع ترین درایو های خارجی شما در حدود 7،200 دور در دقیقه (یا هر دور در دقیقه) چرخش پیدا خواهید کرد، که این روزها واقعا سریع نیست. برای مقایسه، هارد دیسک داخلی دسک تاپ می تواند سرعت تا 15000 دور در دقیقه داشته باشد. 

 

 هارد SSD

 

 

SSD ها، از سوی دیگر، اطلاعات ذخیره شده در حافظه فلش را ذخیره می کنند و بنابراین به سرعت می توانند به آن دسترسی پیدا کنند.

 

اگر از طریق یک پروتکل با سرعت بالا مانند USB 3.0 یا USB-C اتصال پیدا می کنید، بیشترین سود را می بینید، اما اساسا هیچ موردی نیست که SSD سریعتر از هارد دیسک باشد. و از آنجا که SSD ها دارای قطعات متحرک نیستند، آنها بسیار سخت گیر هستند و بهتر می توانند در برابر قطره ها، ضربه ها و کبودی های روزمره مقاومت کنند. این بدان معنا نیست که آنها نمی توانند آسیب ببینند یا اینکه هنوز نمیتوانید دادههایتان را از دست بدهید، اما شما دارای اختیار بیشتری هستید.

 

یکی از دلایل این است که حافظه مورد استفاده در این درایوها تنها می تواند به تعداد محدودی از آنها نوشته شود، بنابراین ممکن است SSD شما قبل از اینکه هارد دیسک را غیر قابل استفاده کند، بسته به نحوه استفاده از آن باشد.

 

یکی دیگر از برنامه های ذخیره سازی سنتی: رمزگذاری مبتنی بر سخت افزار، تقریبا در هر مورد، SSD نیست، زیرا داده ها در هر کجا و هر جا ذخیره می شود، نه در یک تکه ای که به راحتی قابل دسترسی است.

 

شما هرگز نباید تحت هیچ شرایطی یک برنامه خرابکاری بر روی SSD خود اجرا کنید، زیرا شما می توانید از نوشتن با ارزش برای استفاده از سرعت که احتمالا متوجه آن هستید استفاده نکنید. 

 

 

هارد ssd

 

 

 شاید بزرگترین مشکل SSD ها قیمت باشد. آیا یک هارد درایو خارجی 2TB دارید؟ شما می توانید یکی را به قیمت 75 دلار پیدا کنید. از سوی دیگر، 2TB SSD خارجی، شما را حدود 730 دلار اجرا خواهد کرد و نه، این یک تایپ نیست - تقریبا 10 برابر بیشتر از همان مبلغ ذخیره سازی پرداخت می کنید.

 

(همان مبلغ 75 دلار که شما می توانید بر روی هارد دیسک 2TB خرج کنید، فقط SSD شما حدود 120 گیگابایت را دریافت خواهید کرد.) اگر سرعت و انعطاف پذیری برای شما حیاتی باشد، تمام این پول اضافی ارزشش را دارد. اگر آنها نبودند، شما ضرورتا صدها دلار هدر می دهید.

 

هنگام بررسی اینکه آیا یک SSD خارجی خریداری می شود، مطمئن شوید که می دانید که خودتان و حساب بانکی خود را چگونه می گیرید.

 

رابط: در حال حاضر، بیشتر SSD های قابل حمل از استاندارد USB 3.0 استفاده می کنند، هرچند پورت USB Type-C به طور فزاینده ای رایج هستند.

 

SSDA خارجی SE730 ADATA و SSD T5 قابل حمل سامسونگ از هر دو پورت USB-C (در انتهای درایو) و فناوری جدید USB 3.1 Gen 2 (در انتهای میزبان) استفاده می کنند.

 

برای سریع ترین سرعت ممکن در آزمایش ما، با این حال، نه یک درایو به شدت سریعتر از نوع پورت جدید بود.

 

آنها اگر به یک پورت USB 3.0 متصل شوند، هنوز خیلی سریع هستند. چند SSD خارجی گران قیمت با واسطه های Thunderbolt عرضه می شوند، اما این به طور کلی مدل های تخصصی هستند که برای استفاده با Mac ها استفاده می شود.

 

تحمل سختی: درجه سختی از درایو به درایو متفاوت است، با SE730 ADATA ارائه می شود زمینه در حال حاضر در درایو اصلی جریان قیمت. گواهینامه IP68 یک نمونه خوب برای جستجو است اگر شما جدی در مورد درایو ضد آب و گرد و غبار است.

 

وزن حمل: اکثر SSD ها وزن چند اونس ناچیز را می سنجند. ما در حلقه نگهداری در درایوهای Extreme SanDisk جزئی هستیم، زیرا بسیاری از این درایوها به اندازه کافی کوچک و سبک هستند که باعث از دست دادن آنها بسیار آسان و گران است.

 0 نظر

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

آدرس الکترونیکی*
نام*
نظر شما*