مجله

  • خانه
  • >
  • بهترین دستگاه های NAS
Image

بهترین دستگاه های NAS

منتشر شده با موضوع اخبار توسط محمد نامدار در 20 دی 1397

بهترین دستگاه NAS   (شبکه ذخیره سازی متصل شده) از سال 2018 است.

 

NAS یک ذخیره سازی با ظرفیت بالا است که به شبکه خانه یا دفتر شما متصل می شود تا شما و سایر کاربران شما تعیین کنید می توانید فایل های خود را از دستگاه های تلفن همراه و رایانه های شخصی بدون اتصال به درایو به فایل های خود دسترسی داشته باشید. در اینجا چیزی است که شما باید بدانید که NAS مناسب را انتخاب کنید.

 

 

چه کاری می توانید با NAS انجام دهید؟

 

هنگامی که تصمیم می گیرید که شما بایستی فایل ها را در یک درایو شبکه ذخیره کنید، پس باید مشخص کنید چه چیزی می خواهید با آنها انجام دهید تا بتوانید به چه نوع NAS نیاز داشته باشید.

 

به عنوان مثال، به اشتراک گذاری دسترسی به فایل های آفیس مانند صفحات گسترده و اسناد ورد با همکاران خود، کار ساده ای برای NAS است. اگر از NAS استفاده می کنید تا لپ تاپ های خود را یک شبه پشتیبان بگیرید، این بسیار ساده است.

 

اما اگر شما به طور همزمان از دو نوع قرص، لپ تاپ و تلویزیون هوشمند خود در خدمت ویدیوهای HD بر روی شبکه خانگی خود قرار دهید، شما نیاز به NAS با مشخصات بیشتری برای حافظه، پردازنده و قابلیت های شبکه خواهید داشت.

 

اگر بخواهید برای کتابخانه های رسانه ای خود، مانند مجموعه ای از 100،000 عکس سهام، برای استودیوی هنر گرافیک خود، نیاز به یک NAS قوی تر داشته باشید.

 

مانند هر کامپیوتر محیطی، ویژگی های ارائه شده توسط واحد های مختلف NAS به واسطه تقاضاهای مختلف متفاوت است. بنابراین قبل از خرید باید شرایط و ویژگی های خود را درک کنید.

 

 

درایوهای NAS: مبانی خرید

 

از آنجا که یک دستگاه NAS در ساده ترین سطح تنها یک ظرف برای هارد دیسک یا درایو است، تعداد اول برای هر واحد NAS است ظرفیت ذخیره سازی بالقوه آن، تعیین شده توسط تعداد بیل های درایو آن را شامل می شود.

 

بیشتر واحدهای نرمافزاری و خانهدار واحد دارای یک یا دو بیل هستند، در حالی که مدلهای طراحی شده برای دفتر دارای چهار یا بیشتر هستند. اما این یک قاعده مطلق نیست.

 

 

شبکه ذخیره سازی متصل شده

 

 

ما معمولا درایوهای NAS را تنها با یک خلیج توصیه نمی کنیم، مگر اینکه برای پشتیبان گیری از داده ها که در رایانه ها در شبکه نیز قرار دارد، به شدت مورد استفاده قرار گیرد.

 

این به خاطر کمبود انحصار خارج از جعبه است. (بعضی از درایوهای NAS تک باین به شما اجازه می دهد تا یک دستگاه NAS دیگر یا یک هارد دیسک خارجی به آن وصل کنید.) شما تنها کپی اطلاعات خود را که تنها در یک درایو در شبکه قرار دارد، نمی خواهید.

 

همچنین درایوهای موجود در این دستگاههای تک خلیج، در صورتی که NAS با یک درایو نصب شده باشد، دسترسی به کاربر را نداشته باشند.

 

برای اکثر کاربران خانگی که هارددیورهای ویدئویی نیستند، یک NAS دو باری باید کافی باشد، به شرطی که از قبل برای خرید از درایوهای بزرگ به صورت بزرگ استفاده کنید.

 

با این حال، خطا در سمت بالا از ظرفیت؛ اکنون هزینه بیشتری خواهید داشت، اما نمی خواهید مجبور شوید دو درایو سخت برای NAS خود داشته باشید تا بتوانید ظرفیت آینه ای موثرتری را به دست آورید. به یاد داشته باشید: آینه سازی دو درایو فیزیکی را می گیرد.

 

اگر شما درایوهای Seagate را نگاه می کنید، درایوهای کلاس NAS، "IronWolf" و "IronWolf Pro" نامیده می شوند.

 

درایوهای IronWolf مستقیم شما برای نصب یک درایو NAS در یک خانه هستید؛ آنها نیز در ظرفیت 1TB تا 10TB قرار می گیرند.

 

درایو های IronWolf Pro برای خدمات در شرایط تجاری یا تجاری ارزیابی می شوند. در سمت دیجیتال غربی، درایوهای خاص NAS، "WD Red" هستند، با سری "WD Red Pro" که برای استفاده سازمانی استفاده می شود.

 

 

کار از محکم کاری عیب نمیکنه

 

همانطور که قبلا ذکر شد، واحدهای NAS که دارای بیش از یک درایو هستند ساخته شده است تا گزینه ای را برای افزونگی ارائه دهند، بنابراین در تنظیمات دو و چهار دیسک، دیسک اضافی می تواند به سادگی محتویات درایو دیگر را آینه کند.

 

به عنوان مثال: یک واحد دو بیت با دو درایو 4TB فقط 4TB از ذخیره سازی قابل استفاده را ارائه می دهد اگر آن را در حالت آینه بگذارید، به عنوان درایو دیگر "نامرئی"، کپی کردن تمام فایل ها از درایو دیگر در پس زمینه.

 

 

دستگاه NAS

 

 

به طور معمول، کاربر می تواند گزینه ای برای تنظیم مجدد دیسک ها به منظور افزایش ظرفیت درایو دوم، در صورت دلخواه. اما از آنجا که داده ها هر دو درایو را در بر می گیرند (اگر در حالت فقط در حالت striping پیکربندی شوند)، اگر هر دیسک نتواند تمام داده ها از بین برود، بنابراین ما این روش را توصیه نمی کنیم.

 

این اساسا خطر شکست را دو برابر می کند. بسیاری از واحد های NAS نیز از یک حالت JBOD ("فقط دسته ای از دیسک ها") پشتیبانی می کنند که به شما اجازه می دهد که هر درایو را به عنوان یک نامه درایو جداگانه قرار دهید و داده ها را به درایوهای گسسته در جعبه NAS ذخیره کنید.

 

این امر به مراتب امن تر از خطوط اساسی است، اما هر گونه اطلاعاتی که به یک درایو داده شده ذخیره می کنید هنوز به شکست آن مکانیسم خاص آسیب پذیر است.

 

توسعه نهایی حلقه های NAS است انواع خاصی از پشتیبانی از جریان ویدئو 4K، و مشخصات مشخصات دوست شما در این موارد است.

 

برخی از NAS های با شتاب 4K این ویدیو با رزولوشن بالا را در پرواز تبدیل می کنند تا فرمت هایی که به میزان کمی از دستگاه هایی که از آن درخواست می کنند مانند تلفن های هوشمند مناسب تر باشند.

 

در حال حاضر این یک نیاز تیزهوش است و می دانیم که برخی از سازندگان NAS برای برخی از این ویژگی ها حق بیمه می گیرند.

 

 

اتصالات و کنترل

 

اغلب درایوهای NAS یک یا دو پورت USB دارند که می توانید از آنها برای اتصال یک چاپگر یا درایو های ذخیره سازی خارجی استفاده کنید تا بتوانید آنها را به شبکه خود اضافه کنید.

 

هنگامی که آنها وصل می شوند، درست مانند هر چیز دیگری در NAS، آنها می توانند با تمام کاربران متصل به اشتراک گذاشته شوند.

 

آرایش مکرر: درایو NAS، دارای یک پورت USB 2.0 است که معمولا برای به اشتراک گذاری چاپگر استفاده می شود و یک پورت USB 3.0 است که می تواند برای ذخیره سازی خارجی مورد استفاده قرار گیرد.

 

(USB 2.0 بسیار، خیلی کندتر از USB 3.0 است، اما چاپگر به لوله سریع نیاز ندارد، بنابراین یک پورت USB 2.0 فقط خوب است.)

 

بعضی از واحد های NAS نیز یک دکمه "کپی" بر روی صفحه نمایش دارند که برای کپی کردن محتویات یک درایو خارجی مانند درایو فلش به NAS یک دکمه مطبوعاتی است.

 

شما فقط درایو را وصل کرده و روی دکمه ضربه بزنید، و همه چیز در درایو خارجی با خیال راحت به NAS به یک مکان از پیش تعیین شده کپی می شود.

 

 

دستیابی به ویژگی های دسترسی از راه دور برای SMB و کاربران خانگی به طور مشابه

 

علاوه بر ویژگی های به اشتراک گذاری بالا، اغلب درایوهای NAS به شما اجازه می دهند پیوندهای وب را به افرادی بفرستید تا به آنها اجازه دسترسی به فایلها و پوشه های دلخواه را در NAS خود بدهید، و NAS شما مانند Dropbox یا Google Drive خود را سروکار دارد، اما با ذخیره سازی بیشتر ظرفیت - و بدون لایحه ماهانه. بسیاری از سازندگان NAS این کار را انجام می دهند.0 نظر

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

آدرس الکترونیکی*
نام*
نظر شما*