مجله

  • خانه
  • >
  • انواع هارد دیسک
Image

انواع هارد دیسک

منتشر شده با موضوع اخبار توسط محمد نامدار در 21 دی 1397

دو نوع هارد دیسک  وجود دارد.

 

1-درایوهای کلاس دسکتاپ، با مکانیسم های 3.5 اینچی

 

نیاز به یک آداپتور برق دارند. آنها طراحی شده اند که در یک مکان قرار گیرند، معمولا بر روی میز شما در خانه یا دفتر.

 

2-هارد دیسک نوت بوکی (معمولا جیبی یا قابل حمل) معمولا مکانیک 2.5 اینچ

 

از طریق کابل اتصال استفاده می شوند. شما می توانید یک مدل 2.5 اینچی را به یک کت و حتی برخی از جیب های شلواری بپوشانید.

 

یک کلمه در مورد درایوهای چندگانه: شما می توانید ظرفیت، سرعت و یا حفاظت از داده ها را با خرید یک آرایه خارجی RAID افزایش دهید، اما چندین درایو اضافه هزینه و (برخی) پیچیدگی را افزایش می دهد. هنگامی که یک آرایه خارجی RAID خارجی را به کامپیوتر یا مک خود وصل می کنید، آن را به عنوان هر درایو خارجی دیگر نشان می دهد. پس از آن، می تواند پیچیده تر شود. شما باید درایو را با پشتیبانی از سطوح 1، 5 یا 10 RAID در نظر بگیرید، اگر اطلاعات ذخیره شده ای را که شما نمی توانید از دست بدهید، ذخیره می کنید. سطوح RAID دیگر برای سرعت و ظرفیت وجود دارد و هر دو از نرم افزار و سخت افزار پیاده سازی RAID وجود دارد. دستورالعمل اولیه ما، RAID Levels توضیح داده شده.

 

3-هارد درایو های جامد یا SSD

 

نوع دیگر ذخیره سازی خارجی درایو حالت جامد یا  SSD است که از یک نوع حافظه فلش برای ذخیره داده ها به جای چرخاندن صفحات استفاده می کند. این درایوها سریعتر هستند و در اغلب موارد قیمت بسیار بیشتری از هارد دیسک های خارجی دارند.

 

 

ورودی، نیاز به ورودی

 

درایوهای خارجی به طور معمول به کامپیوترها و مکینتاش از طریق کابلهای USB متصل می شوند. پورت های USB 2.0 و 3.0 تقریبا همیشه در دسترس هستند، هرچند اتصالات جدیدتر مانند USB-C نیز وجود دارد. USB 3.0 سرعت انتقال سریع (تا توانایی نظری 5 گیگابیتی در ثانیه) و کمترین مشکل را فراهم می کند، زیرا از نظر سازگاری به روز می باشد و تقریبا تمام رایانه های لوحی و رایانه ای با پورت های USB وجود دارد. استاندارد جدیدتر USB-C سریعتر می باشد (10 گیگابیت در ثانیه یا دو برابر سرعت( USB 3.0 و با استفاده از اتصال USB-C کوچکتر و راحت تر، که حتی در درایو های خارجی ارزان نیز نشان داده می شود، پشتیبانی می شود.

 

ممکن است بعضی از درایو های خارجی SATA (eSATA) یا FireWire خارجی را پیدا کنید، هرچند که آنها نمی توانند سرعت های USB 3.0 یا USB-C را به دست آورند. Thunderbolt و Thunderbolt 2 از اتصال Mini DisplayPort استفاده می کنند و حتی سریعتر سرعت (تا 20 گیگابایت در ثانیه) را دارا می باشد اما عمدتا توسط پورت های USB-C با Thunderbolt 3 جایگزین شده اند که دارای 40 گیگابیت در ثانیه است (با فرض اینکه رایانه شما از فناوری پشتیبانی می کند). لپ تاپ های MacBook Pro اپل اولین کسانی بودند که Thunderbolt 3 را از طریق اتصال دهنده های USB-C به عنوان تنها گزینه I / O خود استفاده می کردند و در طی دو سال گذشته، پذیرش گسترده ی USB-C را افزایش داده اند. مراقب باشید، هر چند: بسیاری از لپ تاپ های ارزان قیمت ویندوز با اتصال USB-C از Thunderbolt 3 پشتیبانی نمی کند.

 

درایو های خارجی که ما بررسی کرده ایم همه اتصالات USB یک نوع یا دیگری دارند، اما مهم است که بررسی کنیم که درایو که در حال بررسی آن هستید با رایانه شما سازگارباشد. تعداد کمی از کارت حافظه USB و درایوهای سخت در حال حاضر با پشتیبانی از USB 3.0 و USB-C از طریق دو کانکتور جداگانه در دسترس هستند. آداپتورهای اختیاری به شما اجازه می دهد درایوهای USB قدیمی را به رایانه های شخصی با پورت USB-C جدیدتر وصل کنید.

 

 

سرعت هارد , بازیابی اطلاعات هارد

 

 

سرعت درایو چقدر مهم است؟

 

در حالی که درایو 7200 دور در دقیقه ذاتا سریعتر از درایو 5400 دور در دقیقه است، پاسخ واقعی "بستگی دارد". اگر شما در حال انتقال بسیاری از فایل ها در یک رابط سریع مانند USB 3.0 / USB-C یا Thunderbolt، سپس به هر وسیله برای انتقال به 7200 دور در دقیقه بروید. اما اگر شما به USB 2.0 و یا FireWire محدود هستید، پس سرعت را برای ظرفیت تجاری و حداکثر 5،400 دور در دقیقه به وجود می اید که کامپیوتر شما اجازه می دهد. USB 2.0 و FireWire 800 رابط های قدیمی تر هستند که با  5400 دور در دقیقه کار می کنند. اگر سرعت همه جانبه هدف شما باشد، درایو چند درایو بیش از Thunderbolt 3 سریعترین (و ارزان ترین) راه است، با یک SSD تنها با استفاده از Thunderbolt 1/2 یا USB 3.0 / 3.1 به عنوان سریعترین و اتصال متصل شده است.

 

 

 LaCie 5big Thunderbolt 2

 

یک سیستم هارد دیسک خارجی قدرتمند است که قادر به نگهداری تا 40TB از داده ها به صورت جداگانه است و بیش از یک پتری بایتی هنگام اتصال به یکدیگر...

 

 

Western Digital My Book

 

نکته: با 8 TB کامل برای کمتر از 250 دلار، نسخه 8 ترابایتی Western Digital My Book دارای ذخیره سازی مناسب برای عکس ها، موسیقی، فیلم ها و موارد دیگر است.

 

 

سامسونگ قابل حمل SSD T5

 

خط پایین: درایو Portable SSD T5 سامسونگ دارای رابط USB-C سریع، ذخیره سازی قابل اطمینان زیادی است و در جیب شما به عنوان یک پشته کوتاه از کارت های اعتباری، جابجا می شود.

 

 

بوفالو BUFFALO

 

خط پایین: یک ترابایت Buffalo MiniStation Extreme NFC دارای یک کابل داخلی است که نمیتوانید از دست بدهید، یک شاسی ناهموار است که از یک حرکت روزانه خشن برخوردار است و یک کارت NFC و خواننده برای محافظت از ...

 

 

 CalDigit AV Pro 2

 

نکته: در حرفه های چند رسانه ای، CalDigit AV Pro 2 یک درایور خارجی با فرمت مکینتاش به خوبی طراحی شده است که در نسخه های دیسک های SSD و نسخه چرخان قرار می گیرد و شامل هاب USB و Thunde ...

 

 

 LaCie Porsche Design Mobile Drive

 

نکته: 2TB LaCie Porsche Design Mobile Drive یک هارد درایو نازک و فوق العاده سریع قابل حمل است که نه تنها جذاب، بلکه همچنین سازگار با USB-C است.

 

 

Pegasus2 R2 +

 

نکته: 6TB Promise Pegasus2 R2 + یک درایو بی نظیر برای رایانه های مجهز به رایانه های مجهز به Thunderbolt است. این با استفاده از یک آرایه RAID دو درایو برای سرعت و ظرفیت است، اما می توان آن را با رم ...

 

 

هارد , بازیابی اطلاعات هارد

 

 

Seagate Backup Plus Ultra Slim

 

نکته.: Seagate Backup Plus Ultra Slim یک هارد دیسک خارجی است که 2 TB فضای ذخیره سازی، سرعت انتقال داده ها و طراحی تیز و فوق العاده باریک را برای تنها 100 دلار فراهم می کند.

 

 

Seagate Innov8

 

نقد و بررسی Seagate Innov8

 

نکته: به منظور استفاده از کاربران قدرت و کسانی که مجموعه های رسانه های بزرگ هستند، Seagate Innov8 یک هارد دیسک خارجی است که 8TB ذخیره سازی را فراهم می کند و از طریق USB-C سریع متصل می شود.0 نظر

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

آدرس الکترونیکی*
نام*
نظر شما*